top of page

"Укрхлібпром": Україна закуповуватиме у Туреччини борошно з української пшениці


Масовий експорт продовольчої пшениці з України призвів до того, що вітчизняні виробники хліба змушені купувати борошно у Туреччині. Про це розповів гендиректор об'єднання підприємств хлібопекарської промисловості "Укрхлібпром" Олександр Васильченко 11 січня в інтерв'ю UBR.

"Боляче про це говорити, але Україна буде змушена закуповувати борошно не у Росії та Білорусі, а у Туреччини. Саме турецьке борошно, хоч як це парадоксально звучить, буде виготовлене з української пшениці, яку туди ж і експортували у 2021 році",#nbsp;– зазначає гендиректор "Укрхлібпрому".


Також він наголосив, що у 2022 році українські виробники хліба будуть змушені виготовляти свою продукцію за спрощеними технологіями та рецептурами, а це призведе до різкого погіршення якості на тлі підвищення цін на 25–35%.


"Торік частка продовольчої пшениці, з якої випікають хліб та хлібобулочні вироби, становила лише 40%. А у 2020-му цей показник був не меншим ніж 65–70%. Зрозуміло, що все це погіршить якість",#nbsp;– заявив Васильченко.


Окрім того, голова правління Асоціації представників малого і середнього бізнесу Києва Максим Тютюнников пояснив енергетичний та логістичний складники цін на хлібобулочні вироби. Він зазначив, що раніше у собівартості хліба борошно займало 40–45%, логістика#nbsp;– 27%#nbsp;і лише 10–12%#nbsp;– припадало на енергоносії (зокрема газ), зараз ситуація кардинально змінилася. На його думку, частка енергоносіїв становить 26%.


"Саме за таких умов продукція пекарів стає збитковою і вони змушені підвищувати ціни, щоб хоч якось вирівняти ситуацію",#nbsp;– сказав Тютюнников.


Контекст:

17 грудня стало відомо, що Всеукраїнська асоціація пекарів та асоціація "Укрхлібпром" попередили президента Володимира Зеленського та Кабінет Міністрів, що через високі ціни на газ хлібопекарські підприємства стають збитковими і це може призвести до припинення постачання хліба, оскільки підвищувати ціни до прийнятного рівня вони не можуть через підписані контракти.


24 грудня прем'єр-міністр Денис Шмигаль говорив, що Кабмін розглядатиме "можливість прямих дотацій#nbsp;або спеціальних цін для виробників соціальних продуктів, соціального хліба".


На ринку газу в Європі з минулого року фіксують дефіцит, який спровокував зростання цін на паливо. Поштовхом до зростання цін стали підсумки аукціону, на якому російський "Газпром"#nbsp;відмовився бронювати додаткові потужності для транзиту через Україну, писало агентство РБК.


21 грудня ціна на газ у Європі оновила історичний максимум#nbsp;– понад $2000 за 1 тис. м³. Пізніше його вартість впала.


Кабінет Міністрів України обмежив надбавку на продаж газу вітчизняного видобування споживачам, які виробляють товари значної соціальної значущості. Постанову №1435 від 30 грудня опублікували на сайті уряду.


Агентство "РБК-Україна" проаналізувало список компаній, яким Міністерство аграрної політики надало право на пільгові ціни на газ, та виявило там фірми, які не виробляють соціального хліба.


تعليقات

تعذر تحميل التعليقات
يبدو أن هناك مشكلة فنية. حاول إعادة الاتصال أو تحديث الصفحة.
bottom of page