top of page

Експорт зерна: його продають за безцінь і не повертають гроші до країниГроші від продажу українського зерна осідають за межами нашої країни, позбавляючи державу частини податків та валютних надходжень.

Про це йдеться у матеріалі ZN.ua , повідомляє Цензор.НЕТ . Видання стверджує, що значна частина грошей, одержаних за продаж українського зерна, не повертається до нашої країни. Це можна побачити, порівнявши список країн, до яких постачалася українська пшениця. І країни, якими вона оплачувалася. Єдина спільна країна у цих двох списках – Польща.

До того ж, за даними видання, українську пшеницю продають дешево: за середньої ціни на глобальному ринку $362 за тонну наша коштує від $160 до $269.

Відповідальність за це, на думку Zn.ua , несуть як учасники ринку – глобальні трейдери, середні компанії та фіктивні компанії-одноденки, так і українські державні органи. Контролювати експорт зерна мають податкова, митниця та Бюро економічної безпеки.

"Вони цілий міжвідомчий протокол про це підписали у вересні минулого року, коли спливли перші продажі по 50-100 дол. Ми глянули про всяк випадок ще раз на дані, - нічого не змінилося з вересня. Вони, напевно, теж глянули, бо вже у січні БЕБ та СБУ провели обшуки на митниці, нарахувавши у схемі щонайменше десяток високопосадовців, 370 фірм та 5 млрд грн збитків для держбюджету. Результат приголомшливий - замість підозр і виробництв скликається чергова ТСК", - йдеться у публікації.

Zn.ua зазначає, що такі проблеми з експортом українського зерна відомі давно - вони просто стали ще болючішими, тому що країна розірвана повномасштабною війною. "Загалом за минулий рік український експорт становив 44 млрд дол., з них 20 мільярдів були оплачені компаніями, які перебувають в офшорах чи квазіофшорах, при тому що реальний наш експорт до цих країн - мільярд доларів, не більше. Що це означає? Вони перепродали наші товари в інші країни, очевидно, дорожчі, ніж купили", - підсумовує видання.

Comments


bottom of page