top of page

У борошні завелися жучки: що треба робити і як від них позбутися

Якщо в борошні або будь-якій крупі ви виявили дорослих особин жучків або молі, то, швидше за все, їх яйця були в продуктах харчування вже на момент покупки. Починають жити жуки там з причини елементарного недотримання простих правил по зберіганню або транспортуванню харчових продуктів, а також їх фасування


При тій обставині, якщо ви виявили "сюрприз" у вигляді комах в борошні, то логічним і важливим буде питання - чи небезпечні для людини жучки в борошні. Відповідь на нього проста і досить однозначна: ці комахи поїдають і псують харчові запаси в будинку.


Жучки в борошні - як позбутися від них

Розповімо про те, що робити, якщо в борошні завелися жучки. Для початку треба оцінити ступінь "зараження" продукту комахами: якщо жуків в борошні велика кількість, то в цьому випадку нічого не можна вдіяти і його доведеться викинути. Вживання такого продукту в їжу вкрай не рекомендується. В іншому випадку, якщо жуків небагато, то є хороший спосіб для очищення борошна від комах. Борошно можна спробувати "врятувати" на ваш страх і ризик:


Треба очистити "заражене" борошно від всіх дорослих особин жуків.

Потім потрібно ретельно просіяти продукт і перебрати його вручну.

Важливо провести температурну обробку борошна: можна заморозити його на кілька днів в морозилці або прогріти в духовці (достатньо буде півгодини при температурі близько 50 градусів).

Для уникнення повторної появи жуків в продуктах після обробки їх треба зберігати в герметичних скляних, пластикових або жерстяних ємностях.

Comments


bottom of page