top of page

Скільки зерна продала Україна за рік


В Мінагрополітики назвали обсяги експортованого зерна та борошна. За період маркетингового року зріс експорт зерна. Про це повідомляють в прес-службі Міністерства аграрної політики та продовольства України, пише#nbsp;agronews.ua.

Відомо, що станом на 20 грудня, було експортовано 29 373 тисячі тонн зернових культур. В минулому маркетинговому році експорт становив на 5 276 тисяч тонн менше.

Україна продала в цьому році 15 402 тисяч тонн пшениці, 5 100 тисяч тонн ячменю, 86,7 тисяч тонн жита та 8 553 тисяч тонн кукурудзи. А от борошна на експорт відправлено менше, ніж торік – 57,8 тисяч тонн. Як відомо, в 2021 році в Україні зібрано рекордний врожай ранніх зернових, всього 46 млн тонн. Пшениці на 26% більше зібрали фермери в 2021 році.

Рекордний врожай цієї культури становить — 33 млн тонн. Відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики та продовольства України і учасниками зернового ринку у 2021/2022, встановлено граничну кількість пшениці, яку можна витратити.

За словами Тараса Висоцького, першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України, цей документ закріпив норми, що сприятимуть забезпеченню продовольчої безпеки. Документ передбачає постійний моніторинг ринку зернових.

Comments


bottom of page